alert_icon

close
Все, що вам потрібно знати про вату для вейпу

Робота вейпу та електронної сигарети залежить від кількох дрібних елементів. Одним з них є вата, яка відповідає не тільки за відмінну смакопередачу залитої в бак рідини, але й впливає безпосередньо на випарник, визначаючи генерацію пари. По суті, вата в електронній сигареті виступає як гніт. Тільки медична вата тут ні до чого, у вейпах використовується гігроскопічний, не оброблений аналог. Так що шукати в аптеках ватку — не найкращий варіант, а ось у вейп-шопах матеріал можна придбати.

Критерії вибору якісної вати

Для використання вати у вейпах дуже важливим є її високий показник гігроскопічності. Це можна самому перевірити, опустивши різні види матеріалу в ємність із водою. Грудка вати, що досягла швидше за інших дна і буде ідеальним для вибору. Але це не єдиний параметр, що визначає вибір вати для вейпу, також дивляться:

  • Структуру волокна. Якісна, точніше сказати вата з правильною структурою, яка точно працює на бездоганний смак електронної сигарети, повинна мати волокнистий склад. У хорошому виробі немає жодних грудок та коротких ворсинок, оскільки вони видаляються ще на етапі виробництва сировини. Вата високої якості легко розривається.
  • Сировина. Виробляють вату не лише з бавовни, можуть використовувати лляні, шовкові, вовняні волокна, коноплі, деревину. Звичайно, перевага частіше віддається бавовні, оскільки така вата відмінно вбирає рідину, що забезпечує швидке пароутворення. У лляної вати гігроскопічність у кілька разів більша за звичайну. Льняні волокна мають особливість швидко просочуватися та віддавати рідину. В ідеалі для вейпу підійде комбінація цих двох матеріалів. Так, можна отримати зручність намотування бавовни та миттєву поглинання льону.
  • Тип вати. Матеріал не повинен бути вибілений або стерилізований, тому медичний варіант не підходить. Після обробки в хлорному вапні, продукт стає білого кольору, що також впливає на смак, причому не на краще. Вата, що не пройшла стерилізацію, зазвичай жовтуватого або бурого відтінку.

Випускна форма вати хоча і не є основним критерієм вибору, але також має значення. Так, вата в дисках у рази повільніше поглинає вологу, ніж кульки чи дрібні шматочки. Незважаючи на досить просту роботу вейп-девайсу, якість його використання і задоволення від ширяння криється в дрібницях. Саме вата відіграє важливу роль у передачі смаку жижі.

З якою періодичністю потрібно міняти вату?

Гуру індустрії вейпінгу рекомендують міняти вату 1 раз на десять днів (можна рідше чи частіше, все залежить від інтенсивності ширяння). Хорошим орієнтиром заміни виступає її колір — вона сильно потемніла аж до коричневого відтінку.

До речі, придбати темний колір вата може не лише від тривалого використання, а й від жижі, наприклад, бурштинового кольору. У такому разі не варто відразу її міняти, вату використовують доти, доки не почне відчуватися явний присмак гару. Іноді вата не має форми, що також може бути приводом для її заміни.

Насправді причин для зміни вати у вейпі може бути багато, проте ми описали найбільш поширені, з якими вейпери найчастіше стикаються. І, для багатьох із них основне правило: щось не так у ширянні — час міняти вату.

Чи важливе укладання вати?

Періодичність зміни вати також залежить від її початкового укладання. Досвідчені вейпери знають, що повнота розкриття смакового букета рідини частково залежить від правильно покладеної вати. Не набивайте матеріал занадто щільно в спіралі, інакше є ймовірність не тільки утруднення змочування, але через постійний контакт з металевим елементом можливе швидке його вигоряння.

Те саме стосується вільно укладених волокон вати, які будуть просто знаходитися у вільному польоті на нижніх витках намотування. Нещільно покладений матеріал у цьому випадку призведе до нерівномірного змочування койлу та його перегріву, тим самим перепалюючи вату, що перетворить ваш процес ширяння на малоприємне заняття.

Отже, вата для персонального випарника — це щось більше, ніж просто елемент, вона впливає на розкриття смаку, роблячи процес ширяння максимально приємним. Сьогодні багато вейперів використовують у своїх девайсах нестерильний, невибілений натуральний матеріал, японська бавовна або целюлозу. Особливо популярна японська сировина, оскільки має ідеальні характеристики, і підходить абсолютно для всіх видів парильних девайсів.

Кошик