alert_icon

close
Самозаміс рідини для вейпу: простий рецепт унікального смаку

Самозаміс рідини для електронних сигарет — це справжнє мистецтво. Знаючи, які інгредієнти використовувати для суміші та її рецепт, можна створити фантастичний мікс із оптимальною міцністю, який приємно парити. Якщо для досвідченого вейпера змішування різних компонентів та смаків — це свого роду експеримент, який виходить з першого разу, то новачкові досягти смако-ароматичного балансу одразу навряд чи вдасться.

Однак зробити якісну ароматну жижу може кожен. А секрет ідеального рецепту досить простий: інгредієнти гарної якості, акуратність та точність. Який із компонентів варто додавати в жижу, від чого, можливо, відмовитися і як створити свою ідеальну композицію, дізнавайтеся далі.

Проста формула: у яких пропорціях змішувати

Для тих, хто не хоче возитися з гліцерином та пропіленгліколем, виробники пропонують величезний вибір моно- та багатокомпонентних соків. Деякі не морочаться і воліють користуватися готовими сумішами. Але бажання спробувати щось незвичайне завжди перемагає, незалежно від того, новачок ви чи досвідчений вейпер зі стажем.

Отже, розглянемо основні компоненти та співвідношення їх у замісі:

  • Пропіленгліколь (PG) — відповідає за смакопередачу та аромат, його надлишок призведе до невеликої кількості пари. Його частка в парильній суміші до 65% (що більше, виходить міцніше суміш).
  • Гліцерин (VG) — збільшує парогенерацію, з ним самозаміс стає м'якшим, але смак слабший. Його частку можна доводити до 80%.
  • Дистильована вода (VD/ВД) — можливо у складі до 10%. Покращує плинність жижі.
  • Ароматизатори — надають той самий бажаний смак і аромат, їхня частина у складі жижі від 1 до 25%.
  • Нікотин — додавайте за власним бажанням. Без нього теж виходить ароматна пара, але тільки без ефекту «накурюваності». У плані кількості: для органіки не більше 18 мг/мл, для сольового не більше 60 мг.

Кількість компонентів та їх пропорції вибираються відповідно до типу електронної сигарети та її потужності. Якщо ви парите на досить потужному поді, то рідина повинна вийти з гарною плинністю. Базу складають: гліцерин, пропіленгліколь та дистильована вода.

Коханці чистих гліцеринових або пропіленгліколевих сумішей можуть зробити самі таку жижу. У першому випадку буде м'який смак, у другому — жижа буде міцною. В ідеалі робити комбіновані суміші, вже готові основи для електронних сигарет можна купити в магазині.

Ароматизатори: скільки додавати

Що відрізняє дивовижно смачну жижу від хімозного складу? Кількість та відмінна якість ароматизаторів. Саме ці харчові добавки дають рідині смак банана, персика, кориці, ванілі, кавуна тощо. У ширянні застосовуються харчові натуральні ароматизатори, які абсолютно безпечно вдихати і дозволяють отримувати максимум задоволення від процесу. Вибір ароми в самозамісі — це питання суто індивідуальне. Але теж, намагайтеся не переборщити, інакше пара зайвих крапель вашої улюбленої аромки перетворить базу на гарбуз.

Якщо хочете прямої шедевральної композиції за власним рецептом, використовуйте таблиці пропорцій і додавайте небагато компонентів відповідно до своїх уподобань.

Як правило, для кожного ароматизатора виробник вказує зразковий вміст у готовому складі. Але як кажуть, на смак і колір Тому вейперам необхідно підбирати свій оптимальний відсоток. Зазвичай достатньо 3-4% ароматизатора, але для кращого розкриття смаку можна додати 10-15% в суміш.

Скільки наполягати?

Зазвичай довго наполягають рецепти, які містять кілька ароматизаторів. Для досягнення бажаного смаку багатокомпонентні жижі можна наполягати до місяця. Мінімальний час — до двох діб, все залежить від очікувань парника. Розкриття та насиченість смаку, крім витримування суміші, залежить від основи, аромок, білду та сетапу.

Ось кілька порад, які допоможуть уникнути помилок при наполяганні самозамісу:

  • Для максимального ефекту та отримання однорідної суміші отриману рідину слід спочатку протягом 2-3 хвилин збовтати, потім злегка відкрити кришку на 1-2 хвилини.
  • Якщо є можливість, краще збільшити час наполягання до 5-7 днів. Це дозволить всім компонентам повністю розкритися і отримати відмінну смакопередачу.
  • Один із ефективних способів, як прискорити процес — нагрівання жижі до 40º, з наступним наполяганням пару годин. Розігрійте суміш у мікрохвильовій печі в скляній ємності.

Тривалість наполягання зазвичай залежить від кількості інгредієнтів, що використовуються в суміші. І не забувайте кілька разів на добу струшувати флакон, щоб краще активувати процес.

Найпростіший рецепт приготування жижі — додавання нікотину до однієї основи. Але це не найкращий варіант, тому що домогтися отримання потрібних властивостей не завжди вдається. Тому експериментуйте з інгредієнтами та концентраціями, робіть самозаміс рідини для електронних сигарет за своїм рецептом. Під час змішування не забувайте, що кожна крапля має значення — трохи перебір/недобір і вже можна зіпсувати смак.

Кошик