alert_icon

close
Випарники для вейпу: які бувають різновиди

Випарник в електронній сигареті по суті є серцем парного девайсу. Його конструктивні особливості, нагрівання спіралі, спосіб обдування безпосередньо впливають на кількість пари і смакопередачу, за що і цінується та чи інша модель випарника.  

Різні електронні сигарети — атомайзери, кліромайзери, вапорайзери мають відповідно різні види випарників. Щоб отримувати справжнє задоволення від ароматної пари та улюбленого девайсу, однієї затяжки буде недостатньо, потрібно ще розбиратися у випарниках. Найпоширеніші їх види ми намагатимемося розглянути у цій статті.

Типологія нагрівальних елементів електронних сигарет

Багато виробників продукції для вейпінгу постійно вдосконалюють випарники. І пов'язано це з розвитком розвинених технологій і зростаючою конкуренцією на ринку. Якщо нещодавно випускалися електронні сигарети, усередині яких були випарники з картриджем, то згодом їх замінили танкомайзери та кліромайзери. Але незалежно від цього сьогодні вейп може бути:

  • з випарником, що обслуговується (RBA — rebuildable atomizer) — припускають перемотування нагрівального елемента, дають можливість власнику самостійно замінити гніт;
  • з необслуговуваними випарниками (replaceable atomizer) — передбачають встановлення змінних одноразових ємностей, які використовуються лише один раз, не вимагають намотування спіралі та заміни ґноту.

Атомайзери, що обслуговуються

Випарники з пароутворюючою спіраллю, яку вейпер може сам мотати і налаштовувати, використовуючи дріт (кантал, ніхром, та інші), також змінювати ґнот (вату, супернити). При якісних матеріалах і правильному налаштуванні такий атомайзер у тандемі з потужним акумулятором відмінно генерує великі хмари пари і повною мірою розкриває смак, добре насичує нікотином.

Нагрівальні елементи типу, що обслуговується, залежно від своїх функціональних особливостей бувають наступних підвидів:

  • RDA (Rebuildable Dripping Atomizer або просто дріпка). В цьому випадку резервуар для рідини не передбачено. Корпус дріпки виступає як випарна ємність, жижа закопується і зберігається на ваті.
  • RTA (Rebuildable Tank Atomizer, називається бакомайзер, бак, кліромайзер, картомайзер. Тут є випарна камера, яка поміщена безпосередньо в ємність для рідини. У міру того, як гніт висихає, жижа надходить з резервуара в камеру за допомогою проток. li>
  • RDTA (Rebuildable Dripping Tank Atomizer або бакодрипка). Це RDA, з'єднана ємністю для рідини, в яку завжди занурені кінці ґноту.

Окрім цього, виробники часто використовують спеціальне маркування до типів випарників. Так, «Genesis» (Генезис) або «Mesh» (Міш) означає застосування сітки з металу як гніт. Якщо зустрічається «cCELL», то випарник оснащений пористою керамікою для доставки рідини до спіралі.

Змінні випарники: в чому їх особливість

Через свою простоту у використанні, ці парогенератори найбільш затребувані у вейперів. Атомайзери подібного плану оснащені випарником із заводським намотуванням спіралі (койла) та ґнотом. Замінити елементи вам не вдасться, просто періодично встановлюйте нові.  

Класифікують змінні випарники на: 

  • BCC — оснащений лише однією спіраллю;
  • BDC — популярний тип з подвійною спіраллю;
  • BVC — сучасна розробка з однією вертикальною спіраллю.

Варто згадати і про опір нагрівальних елементів. Кожен виробник намагається випускати продукцію з різним показником, щоб можна було підібрати під свої потреби, але найчастіше він варіюється в діапазоні 1,5-3 Ом.

Деякі відомі виробники «випускають у світ» нових гравців, як наприклад, бренд Smoktech. Компанія виготовила для бака Cloud Beast фірмові V8-T8 (6.6T), V8-Q4 (5.0T) відповідно на 8, 4 і 6 спіралей.

Кошик